-

Gözden kaçırmayın

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, Gençlik Kolları Temsilcilerini AğırladıRTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, Gençlik Kolları Temsilcilerini Ağırladı

T.C. Millî Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, Isparta'da önemli eğitim ve tatbikat faaliyetleri gerçekleştirildi.

Dağ ve Komando Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı'nda 34'üncü Dönem Komando İhtisas kursiyerleri, Hayatta Kalma Eğitimi, Kaçma Kurtulma Safhası, Yaka Kanyonu Geçişi ve Dedegöl Dağı'na (2998 metre rakım) tırmanış etkinliklerini başarıyla icra ettiler.

Ayrıca, 68'inci Dönem Sözleşmeli Er Adayları tarafından Terörizmle Mücadele Eğitim ve Tatbikat Merkezi Komutanlığı'nda Dönem Sonu Arazi Tatbikatı düzenlendi.

Bu eğitim ve tatbikatlar, askerlerin zorlu doğa ve terörizmle mücadele koşullarında yeteneklerini artırmayı ve savaşma kabiliyetlerini geliştirmeyi amaçlıyor. Yapılan eğitimler ve tatbikatlarla, personelin hem özgüven seviyelerinin artması hem de görev sırasında karşılaşabilecekleri çeşitli senaryolara karşı hazır olmaları hedefleniyor.

Kaynak: T.C. Millî Savunma Bakanlığı