-

Gözden kaçırmayın

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, Gençlik Kolları Temsilcilerini AğırladıRTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, Gençlik Kolları Temsilcilerini Ağırladı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Ağrı ve Batman kırsalında gerçekleştirilen "BOZDOĞAN-43" operasyonlarında, toplam 5 bölücü terör örgütü mensubunun etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Bu teröristlerden biri kırmızı, üçü ise turuncu kategoride aranıyordu.

Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesi kırsalında ve Batman'ın Hasankeyf ilçesi Palamut Köyü kırsalında gerçekleştirilen operasyonlarda, kırmızı kategoride yer alan Şehmus Malazgirt kod adlı Yılmaz Öner'in de aralarında bulunduğu 5 terörist etkisiz hale getirildi.

Şehmus Malazgirt, 27 güvenlik görevlisi ve 4 sivil vatandaşın şehit edildiği, 68 güvenlik görevlisi ve 2 sivil vatandaşın yaralandığı toplam 1 eyleme katıldığı ve bu eylemlerin talimatlarını verdiği tespit edildi.

Batman, Hasankeyf Palamut Köyü kırsalında etkisiz hale getirilen teröristlerin, İçişleri Bakanlığı terörden arananlar listesinde turuncu kategoride yer alan Şervan Botan kod adlı Şakir Erdemci, Eylem kod adlı Hazret Kaçar, Nurhak kod adlı Nurettin Tekin ve Axin kod adlı Zeynep Özkan olduğu belirtildi. Bu teröristlerin 1 güvenlik görevlisinin şehit edildiği, 2 güvenlik görevlisinin yaralandığı 3 eyleme katıldıkları tespit edildi.

Operasyonlar, Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı İstihbarat Başkanlığı ve TEM Daire Başkanlığı koordinesinde; Ağrı ve Batman İl Jandarma Komutanlıklarının istihbari çalışmaları sonucunda gerçekleştirildi.

Hava Kuvvetleri Komutanlığı uçakları, ATAK taarruz helikopterleri ve J-SİHA desteğinde yürütülen operasyona, Jandarma Özel Harekat (JÖH), Jandarma Komando timleri ve Güvenlik Korucuları katıldı. Sıcak temas sağlanan çatışmada teröristler, silahlarıyla birlikte etkisiz hale getirildi.