-

Gözden kaçırmayın

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, Gençlik Kolları Temsilcilerini AğırladıRTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, Gençlik Kolları Temsilcilerini Ağırladı

İçişleri Bakanı Sayın Ali Yerlikaya, 9 günlük Kurban Bayramı tatilinin 5. gününde yaşanan trafik kazalarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Yerlikaya, 19 Haziran 2024 Çarşamba günü boyunca toplam 696 trafik kazasının meydana geldiğini ve bu kazalarda 10 kişinin hayatını kaybettiğini belirtti. Ayrıca aynı gün içinde 1.205 kişinin yaralandığı da açıklandı.

Bayram tatilinin ilk 5 gününde (Cumartesi, Pazar, Pazartesi, Salı ve Çarşamba) toplam 36 kişinin hayatını kaybettiği ve 6.550 kişinin yaralandığı bilgisi paylaşıldı.

Bakan Yerlikaya, gerçekleşen denetimlerin sonuçlarını da paylaştı. Toplam 425.063 araç kontrol edilerek, 23.219 araca hız ve radar işlemi uygulandı, 35.990 araca ise diğer işlemler yapıldı.

Yerlikaya, hayatını kaybeden vatandaşlara Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diledi. Denetimlerin amacının vatandaşların bayram tatillerinde güvenle ailelerine kavuşabilmelerini sağlamak olduğunu vurguladı. Tüm sürücülere trafik kurallarına uymaları çağrısında bulunan Yerlikaya, aşırı hızdan kaçınılmasını ve emniyet kemerinin mutlaka takılmasını hatırlattı.