-

Gözden kaçırmayın

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, Gençlik Kolları Temsilcilerini AğırladıRTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, Gençlik Kolları Temsilcilerini Ağırladı

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) unsurları, Irak'ın kuzeyindeki Metina bölgesinde PKK'lı teröristlere yönelik bir operasyon gerçekleştirdi. Kahraman komandolarımız, tespit edilen dört teröristi etkisiz hale getirdi.

Operasyon esnasında teröristlerin kullandığı sığınaklarda yapılan arama-tarama faaliyetlerinde birçok silah ve mühimmat ele geçirildi. Ele geçirilen malzemeler arasında 1 adet M-16 piyade tüfeği ve 9 adet şarjörü, 4 adet AK-47 piyade tüfeği ve 19 adet şarjörü, 1 adet AT-4 tanksavar silahı, 1 adet Dragunov keskin nişancı silahı ve 5 adet şarjörü, 1 adet Zagros keskin nişancı silahı, 1 adet 7.62 mm PKMS makineli tüfek, 1 adet RPG-7 roketatar ve toplamda 4.000'den fazla farklı kalibrasyonda mühimmat bulunuyor.

Ayrıca operasyon sırasında, 28 adet el bombası, çeşitli anti-tank ve anti-personel roketleri, gece görüş dürbünü, termal silah dürbünü, patlayıcı madde yapımında kullanılan malzemeler, telsiz, elektronik kitap okuyucu, flash bellek, radyo, güneş enerji paneli gibi muhtelif ekipman ve yaşam malzemeleri de ele geçirildi.

Bu operasyon, TSK'nın terörle mücadele kapsamında sürdürdüğü kararlı duruşunun bir göstergesi olarak değerlendiriliyor.

Kaynak: T.C. Millî Savunma Bakanlığı