-

Gözden kaçırmayın

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, Gençlik Kolları Temsilcilerini AğırladıRTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, Gençlik Kolları Temsilcilerini Ağırladı

İçişleri Bakanımız Sayın Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Jandarma Genel Komutanlığı KOM Daire Başkanlığı koordinesinde gerçekleştirilen Narkoçelik-26 operasyonlarının detaylarını paylaştı. Bakan Yerlikaya, operasyonların uyuşturucu madde imalatı ve satışı yapanlara yönelik olduğunu belirterek, mücadelenin kararlılıkla süreceğini vurguladı.

12 İlde Büyük Operasyon

Narkoçelik-26 operasyonları, İstanbul, Antalya, Bingöl, Diyarbakır, Aydın, Gaziantep, Erzurum, Samsun, Hatay, Ankara, Ağrı ve Van olmak üzere 12 ilde gerçekleştirildi. İl Jandarma Komutanlıklarınca, 236 ekip, 1596 personel ve hava araçları ile düzenlenen operasyonlarda, 57 uyuşturucu satıcısı yakalandı. Yakalananlardan 28'i tutuklanırken, 14'ü hakkında adli kontrol kararı verildi. Gözaltına alınan diğer 15 şüphelinin işlemleri ise devam ediyor.

Büyük Miktarda Uyuşturucu Ele Geçirildi

Operasyonlar sırasında 426 kilogram uyuşturucu madde, 3 milyon 915 bin 485 kök kenevir ve kök skunk, 2 milyon 512 bin uyuşturucu hap ele geçirildi. Bakan Yerlikaya, uyuşturucu madde imalatı ve satışı yapanlara karşı yürütülen kararlı mücadelenin süreceğini belirtti.

Bakan Yerlikaya: "Ülkemizi Zehir Tacirlerinden Temizlemeye Kararlıyız"

Bakan Yerlikaya, açıklamasında, "Aziz milletimizin bilmesini isterim ki, ülkemizi zehir tacirlerinden ve sokak satıcılarından temizlemeye kararlıyız. Ülkemizin dört bir yanında zehir tacirlerine karşı operasyonlarımız artarak devam edecek." ifadelerini kullandı. Ayrıca, çalışmalarda görev alan jandarma ve Gümrükler Muhafaza Müdürlüğü personelini tebrik ederek, operasyonlara ilişkin görüntüleri de paylaştı.

12 ilde uyuşturucu madde imalatçılarına ve bunların satışını yapanlar ile sokak satıcılarına yönelik Jandarma tarafından düzenlenen Narkoçelik-26 operasyonlarında;
• 426 kg uyuşturucu madde,
• 3 milyon 915 bin 485 adet kök kenevir ve kök skunk,
• 2 milyon 512 bin uyuşturucu hap ele geçirildi.