-

Gözden kaçırmayın

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, Gençlik Kolları Temsilcilerini AğırladıRTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, Gençlik Kolları Temsilcilerini Ağırladı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, İzmir'in Çeşme ilçesinde meydana gelen trajik göçmen olayı hakkında açıklamalarda bulundu. Bakan Yerlikaya, "19 düzensiz göçmen kurtarıldı, maalesef 7 düzensiz göçmenin cansız bedenine ulaşıldı" dedi.

Olay, Çeşme Karaada'da düzensiz göçmenlerin varlığına dair alınan bir ihbarla başladı. Saat 10:47'de bölgeye 4 Sahil Güvenlik Botu, 1 Sahil Güvenlik Helikopteri ve 1 Sahil Güvenlik Dalış Timi sevk edildi. Sahil Güvenlik ekiplerinin yoğun çalışmaları sonucunda 18 düzensiz göçmen adadan ve 1 göçmen de balıkçı teknesinden sağ olarak kurtarıldı. Ancak 7 düzensiz göçmenin cansız bedenine ulaşıldı. Bakan Yerlikaya, hayatını kaybeden göçmenler için Allah'tan rahmet dilerken, arama kurtarma çalışmalarının bir göçmen daha bulmak üzere titizlikle sürdüğünü belirtti.

Bakan Yerlikaya ayrıca, "Umut tacirliği yaparak bebeklerin, çocukların, masum insanların ölümüne neden olan göçmen kaçakçılığı organizatörleriyle mücadelemizi aralıksız sürdüreceğiz" dedi. Sahil Güvenlik ekiplerine teşekkür eden Yerlikaya, "Allah ayağınıza taş değdirmesin" ifadelerini kullandı.