-

Gözden kaçırmayın

İstanbul'da Riskli Yapılarda Oturan Emeklilere Büyük Destekİstanbul'da Riskli Yapılarda Oturan Emeklilere Büyük Destek

AK Parti Ankara Milletvekili Fuat Oktay, Niğde Belediyesi tarafından açılan 100. Yıl Kale Halk Kütüphanesi'nde çocuklarla bir araya geldi. Oktay, ziyaretinde çocuklarla sohbet ederek onların eğitim ve geleceğine dair önemli mesajlar verdi.

Oktay, kütüphanede yaptığı konuşmada eğitimin ve okumanın önemine dikkat çekerek, "Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın bu tür mekanlarda bilgiye erişim sağlayarak kendilerini geliştirmeleri çok önemli. Onların eğitimine katkı sağlamak öncelikli görevlerimizdendir," dedi.

Oktay, çocuklarla vakit geçirirken kitap okumanın ve kütüphanelerden yararlanmanın kazandırdığı değerleri anlattı. Çocukların yoğun ilgisiyle karşılanan Oktay, ziyaret sonrası kütüphane görevlileri ve belediye yetkilileri ile görüşerek bu tür projelerin artması gerekliliği üzerine düşüncelerini paylaştı.

Bu tarz etkinliklerin Niğde'nin kültürel gelişimine olan katkısına dikkat çeken Oktay, benzeri kütüphane projelerinin diğer şehirlerde de hayata geçirilmesinin önemine vurgu yaptı.